kilpnääre ja rasedus 04.08.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Kas kilpnäärme ala- või ületalitlus võib põhjustada raseduse peetumist ja katkemist? Kui tõenäoline raseduse lõpuni kandmine paralleelselt kilpnäärme raviga?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ravimata kilpnäärme alatalitlus võib põhjustada viljatust, samuti ka raseduse katkemist. Ületalitluse puhul seda tavaliselt ei juhtu. Samas ei ole adekvaatse asendusravi foonil, kui hormoonid on korras, ka alatalitluse puhul ohtu emale ega lootele. Ka ületalitlust tuleb ravida hoolimata rasedusest.
Seega, olgu ala- või ületalitlus, kannate adekvaatse ravi foonil raseduse tõenäoliselt lõpuni ja ka lapse tervise suhtes on prognoos hea. Usaldage oma tohtrit ja käige hoolsasti kontrollis!
Tervitustega,
dr. Anu Ambos.