Rasune peanahk 09.02.22 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Juuksed lähevad 24 tunniga rasvaseks- Mitte ainult juur, vaid kuna sirged juuksed, siis läheb kogu juuste ulatuseks rasvaseks. Ja järgmine päev on nagu rasvapatsid peas. Ei liialda. Käidud tirhholoogid ja kõik muu, aga lahendust ei leia, kas võib olla seoses hormoonidega midagi? Kõik muu korras, toitumine, trenn jne. Tervislik eluviis. Võtan pille juba ca 5 aastat, aga probleem on olnud põhimõtteliselt nii kaua kui end mäletan. Olen 26-aastane.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Suure tõenäosusega ei ole tegemist endokriinhaigusega. Vastasel juhul oleks Teil lisaks rasustele juustele ka palju muid tõsisemaid vaevusi. Kui menstruaaltsükkel on korras ja muus osas tunnete end tervena, pole põhjust endokriinhaigust otsida. Kui perekonnas on kilpnäärmehaigust, võiks igaks juhuks perearsti juures kilpnäärme talitlust kontrollida. Võib-olla võiks nõu pidada nahaarstiga. Suure tõenäosusega hoiab probleemi kontrolli all hea ja järjepidev juuksehooldus.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.