rasvane peanahk 31.07.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! olen 37 a naine. Kui juuksed on rasvased ,siis õige oleks vist öelda -rasvane peanahk. Pluss juurde veel teisigi juukseprobleeme. sooviksin Teie käest küsida, et milline oleks siis ikkagi üks esimesi samme selleks, et teada saada selle põhjus. või on see pärilik ja seda muuta ei saa? olen lugenud ,et rasvased juuksed on tugevamad ,kui muud juuksed, loomuliku kaitsekohi ja muu pärast. minul näiteks nii ei ole, juuksed on just väga õrnad ja eriti katkevad ja haprad. kas selliste peanaha ja juuste seisukorra põhjus on sisemine või välimine ja millise arsti juurde peaksin uuringutele minema? Minu lastel on sama probleem, kuid nende juuksed on mitu korda paksemad, seega ei rasvu nii kiiresti ja alumised juuksed justkui hajutavad selle rasu esialgu ära. minul oli lapsena samaoodi. siis aga hakkasid juuksed hõrenama ja nüüd pole lihtsalt niipalju juukseid ,mis seda rasu imaks. Tänades Helle.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Rasvased juuksed ja rasune peanahk ei ole enamasti haigustunnus ja arsti asemel soovitan konsulteerida kogenud juuksuriga. Igaks juhuks võiksite oma muret siiski ka perearstiga arutada ja üldise tervisekontrolli läbi teha.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.