Palun Teie arvamust ravimi toosi osas 05.11.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kas peate mõistlikuks nende analüüside põhjal ravimi kogust 2 korda päevas 100mg Thyrosan , tiotili asendus ravim. Seda nüüd võtta veel kaks kuud, enne kui tehakse uued analüüsid? Aastal 2017 oli sama haigus aga arst alustas 3*50mg päevas ja iga kuu tegi kordus analüüsid, üsna ruttu vähendas toosi. Teine arst oli. Lihtsalt mure selles, et kas ei või minna alatalitluseks sellise kogusega kui analüüse iga kuu ei tehta. Ainevahetus viimase 10 päeva jooksul väga aeglaseks läinud.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks ei saa Teie poolt kaasa pandud analüüside alusel Thyrosani annuse üle otsustada, sest kilpnäärme hormoonidest on seal ainult FT3, mis on normi piires. Ülejäänud analüüsid on vähimarker kaltsitoniin (mis on madal) ja autoimmuunsele kilpnäärmehaigusele viitavad antikehade väärtused. Tegelikult ei ole thyrosani annus 200mg suur, kasutame mõnikord ka 300mg-st annust. Samas tuleks analüüse siiski 4-5 nädalase intervalliga korrata, et saaks vajadusel thyrosani annust kiiresti vähendada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.