4 kuuse beebi kaka helekollane 06.12.22 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Muret teeb 4 kuuse beebi kaka. Beebi saab ainult rinnapiima asendajat (nüüd juba ca 3 nädalat, varem 50%rinnapiima ja 50% asendajat) Umbes nädal peale Rota vaktsiini teist annust muutus kaka rohekaks ja vedelaks. Kuna samal ajal vahetasime ka piimaasendajat kirjutasin muutuse selle kraesse. Vahetasin segu tagasi selle vastu mida varem sõime. Kuid nüüd on muutunud kaka helekollaseks (lisasin ka pildi - foto moonutab veidi värvi tegelikult on heledam). Mõned allikad ütlevad, et lapsed kes saavad asendajat neil ongi helekollane kaka, mõned allikad jälle väidavad, et peaks olema tumedam kui rinnapiima lapsel.
Kas on põhjust muretsemiseks?
Peebi muidu rõõmsameelne, magab hästi, viimasel ajal ei taha küll väga süüa (ilmselt on toidukordade vahe liiga lühike , kui pikemat vahet hoida sööb paremini või on hambad tulemas ilastab palju) Varem oli kaka sinepikollane.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,
Kaka värvuse pärast ei ole üldsegi põhjust muretseda. See on erinev rinnapiima ja piimasegu saavatel lastel. Kõige tähtsam on see, et laps tunneb end hästi ja kasvab. Rotavaktsiin võib tekitada kõhuvalusid, kaka värvuse muutust, kuid ilmselt sellest pääsesite. Ka hammaste lõikumisel võib seedetegevus muutuda, kuid kõik see on mööduv.
Rõõmsasti edasi!
Kjulge