AR toidule üleminekuga on muitunud beebi kaka valgeks 08.03.23 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Seoses eefluksiga soovitas lastearst hakata tavalise Aptamili asemel andma beebile Aptamil AR-i. Laps on seda 3 päeva saanud ning ta kaka on muutunud valgeks, vahel on ka hästi helekollane. Kakas ei ole enam neid "kohupiimatükikesi" vaid on ühtlane mass ja tundub üsna kuiv. Beebil on kakamine muutunud vaevarikkaks võrreldes selle ajaga kui sai tavalist Aptamili. Löövet kuskil ei ole.
Mida peaksin tegema?
Kas proovin hoopis tavalist Aptamili paksendajaga? Tahaks nii väga tavalist edasi anda sest siis oli kõik korras aga siis hakkab ta jälle välja ajama.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Andke seda segu, mis Teie arvates lapsele paremini sobib. Laske "krooksud" peale söötmist korralikult välja tulla. Laps võib olla ka veidi tõstetud peaalusega peale toitmist. Nii väikestel imikutel on sagedasti toidu tagasivoolu ja see reeglina vanusega väheneb ja taandub. Kas tekib piimaallergia, võib selguda ka hiljem kui 3 kuuselt. Praegu seda täpselt ennustada ei saa.

Heade soovidega,
Kjulge