kont suure varba juures 12.09.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Jala suure varba juures olev kont on suurenenud ja teeb tugevat valu. Perearsti sõnul pole sellele muud leevendust kui joodi määrimine ja muidugi kõige efektiivsem- lõikus. Siit ka küsimus, kaua võtab aega paranemine peale niisugust operatsiooni, kas tohib kohe jalale toetuda, kas niisugune lõikus tehakse üldnarkoosis?
Ette tänades!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Paranemine sõltub sellest, millist operatsioonimeetodit kasutada. Palju sõltub ka patsiendi üldseisundist ja vanusest - mida noorem inimene seda kiirem taastumine. Samuti sõltub mida peale operatsiooni jalalt oodata - kui jooksmist, siis võib võtta kuni pool aastat, korralikult kõndima peaks saama 1-2 kuuga. Operatsiooni saab teha nii üldnarkoosis kui ka spinaalanesteesias, s.o. "selja süstiga"