Suurevarba luu murd 14.01.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Ma ei tea kas minu mure kuulub Teie kategooriasse aga mure siis järgmine. Kaks nädalat tagasi lõin nii õnnetult suure varba vastu metallist ukse pakku ja kuna löök oli nii tugev, siis selle tagajärjel oli kogu küüne alune verd täis ja haav ja muidugi jooksis ka verd. Järgmisel päeval käisin emos ja mulle ei tehtud seal midagi ja anti nädalaks sinine leht. Kuna nädalaga paremaks ei läinud, siis läksin uuesti arstile ja siis tehti pilt ja sealt selgus, et murd on küüne all (haav ja küüs ka kuskilt lahti) Küsimus siis selline, et kaua paranemine võtab aega? Sest 2ndl on juba möödas ja paistetus ei taha üldse alla minna. Kuigi teen külmakompresse ja määrin Voltareniga. Kõigele lisaks on ka veel Hallux valgus ja sealt ka kont väga paistes. kas selle trauma järel võisin ka seda kahjustada, kuigi pilt seda ei näidanud aga on väga valus. Suure varbakont on ka tihti põletikus ja valutab. Väike palavik ka viimased päevad olnud 37,3-37,5. Kas ja kuna ja kas peaksin uuesti arstile minema näitama. Ette tänades! T.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kuna tegu oli Teil lahtise luumurruga, siis on oht luupõletiku tekkeks. Nüüd peaks juba iga päevaga paremaks minema. Kui ei lähe, tuleks ikkagi uuesti end arstile näidata.