Nukk suure varba juures ja selle operatsioon. 31.03.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tahaksin küsida, et kui laseksin suure varba juures olevale nukile operatsiooni teha,, siis kui kaua oleks taastumise aeg ning kuidas selle raviprotsess käib. Ja kas operatsioon käib täisnarkoosi all?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Küsimus ortopeediline, mina vaid üldkirurg.
Operatsiooni saab teha nii üldnarkoosis kui ka juhteanesteesias. Oleneb millist metoodikat kasutada, mis sõltub omakorda sellest, millist operatsiooni Te vajate - erinevate operatsioonimeetodite korral on ka taastumine erineva pikkusega. Võib minna isegi 2-3 kuud.