Borrelioosi ravi 27.09.21 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere! Sain kinnituse borrelioosile. Ainult IgM oli postiivne (analüüsid-nii apteegis pakutuva kiirtesti kui nüüd veenivere laboris tegin 2,5 nädalat peale puugi eemaldamist juba). Määrati ravi kokku 19 päeva docycycline. Esimene päev korraga 2 tbl ja edasi ainult 1 tbl päevas 100mg. Kas selline ravi on piisav? Infolehel ja mujal " internetis" on annuseks
soovitatud 200mg päevas.
Suured tänud vastamast!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ise määran tavaliselt doxy 0,1 x2 21 päeva, või amox 1000 mg x2 v cefuroxim 500 mg x2. Aga raviannuse otsustab arst, kes patsienti vahetult näeb. Küsige tema käest.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi