Ei saa toitumise ja trenniga kaalu maha 28.03.10 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Olen 21, 160 cm pikk ja olen poole aastaga 6 kilo juurde võtnud. Enne olin 53 kg ja nüüd 59. Olen viimased kolm kuud umbes 1400 kcal ringis söönud ja nädalas 3-5 korda trenni teinud. Vahepeal isegi olin nii meeleheitel, et tegin kaks nädalat järjest kaks tundi päevas trenni. Samas kaal pole langenud (ehk tuli lihasmassi juurde). See poleks ju probleem, aga mõõtsin ka kõikvõimalike kehosade ümbermõõdud ja muutusi pole kolme kuu jooksul olnud. Kasutan Yasminelle'i ja suurem kaalutõus algas just nendega, kuigi täit süüd ma nendele ei paneks, sest sügisel muutusin vähemaktiivseks. Enne hakkas kaal vaikselt tõusma ka sellepärast, et olin enne anorektik (olin 45 kilo) ja kui paranesin, hakkasin uuesti normaalselt sööma. Enne tablettidega alustamist püsis kaal 53 kilo peal. Ma ei tea enam, mida teha. Millise arsti poole peaksin Tallinnas pöörduma?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Võtan põhikohaga vastu Tallinnas seega kui soovite olete oodatud vastuvõtule (TÜ Meestekliinik, Gonsiori 3, II korrus). Registreerida saab aadressil toitumine@kliinikum.ee. Esmane visiit maksab 400 EEK ja korduv 200 EEk.
Heade soovidega, dr.Ehala