Toitumine ja seedehäired 15.06.17 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Viimasel ajal on muret teinud mulle seedimine. Olen pikka aega olnud veidi ülekaaluline, kehakaal kõikunud 75-82 kg vahel. Toitumise ja trenniga (jooks, jalutamine) üritasin ülekaalu pidurdada, kuid asjatult, kaalu lisandus veelgi. Poolteist kuud tagasi käisin sünnipäeval, mille järgselt tabas mind äge oksendamine ja kõhulahtisus koos palavikuga, mis püsis 2 päeva. Tõlgendasin seda toidumürgitusega, sest peol maitstud krevetid tundusid imeliku maitsega. Pärast seda aga on jätkuvalt seedehäired: väljaheide on tumekollaka värvusega, poolvedel ning jääb väljutamise järel hulpima. Lisaks on vahepeal teravad valuhood vasakul ja keskel roiete all, mis kestavad tund-kaks. Muret teevadki just need valuhood ja pidev seedimishäire. Kas antud sümptomid võivad olla tingitud toitumisest (võib-olla ainete ülekaal) või on kahtlustada mõnda haigust? Toitun korrapäraselt, toitu valmistan ise, viimasel ajal olen hakanud rohkem värsket tarbima, kuid muutusi endiselt pole. Mida peaksin tegema?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Antud kirjelduse põhjal soovitan teil pöörduda ikkagi perearsti vastuvõtule, kes saab teha analüüsid ning vajadusel lisauuringud. Seedimine võib peale toidumürgitust teinekord päris pikalt taastuda, kuid siiski tasub siin konsulteerida arstiga.
Parimatega, dr. Ehala