Toidusõltuvus 21.11.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere! Olen 1.70 ja kaalun 76kg. Olen igati vormist väljas ja endale vastik. Olen ka aastase tytre ema....aga kõik kaal, mis rasedusega tuli on nyydsex ka juba kadunud. Säilinud see ylekaal, mis lihtsalt õgimisest tulnud.Peaksin maha võtma vähemalt 15kg, et normaalne välja näeksin, aga ei suuda seda teha. Igapäev võitlen söömisega...ja õhtux asi käest ära ning olen ennast täissöönud, siis paha olla jne, syymepiinad kõigele lisax veel.Olen tähelepannud, et mida rohkem stressis olen või mures millegi pärast, seda rohkem toidu järele haaran....olgu see soolane või magus...magusat söön loomulikult kordi rohkem kui normaalne olex. Ja kui yritan tervislikult toituda ja koguseid vähendada, olen närviline, rahutu ja vihkan ennast. Igal järgmisel päeval luban ennast kätte võtta...et kaalu langetada.Olen vist vaimselt sõltuvuses söömisest, maandan sellega pingeid. Mida peax ette võtma, et probleemile lahendus saada? Yksi ma vist hakkama ei saa, et see ylekaal maha saada! Tänan!

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Alustada tuleks siin oma stressi-allika väljaselgitamisega ning siis ka selle probleemiga tegeleda. Vajadusel tuleb pöörduda ka mõne terapudi poole. Selle kõrvalt saab hakata tegelema siis ka toitumise paikapanemisega, milleks võite tulla konsultatsioonile.
Heade soovidega, dr.Ehala