Uuring: rasestumise vältimiseks kasutatakse kõige enam kondoomi

Uuring: rasestumise vältimiseks kasutatakse kõige enam kondoomi

Eesti Seksuaaltervise Liidu värske uuringu järgi on kõige levinum rasestumisvastane meetod kondoom, mida kasutab peamise vahendina kolmandik ning on kasutanud elu jooksul 84 protsenti küsitlusele vastanutest.

Antibeebipille kasutab peamise rasestumisvastase vahendina 20 protsenti küsitletutest, spiraali 7 protsenti, pillidega sama usaldusväärset tuperõngast 2 protsenti ja plaastrit samuti 2 protsenti. 3 protsenti küsitletutest nimetas vähetõhusaid rasestumisest hoidumise viise nagu suguühte katkestamine, tupeküünlad, SOS-pillid, päevade lugemine jne. 

Kui vastajate käest küsiti, mis põhjusel nad kasutavad üht või teist rasestumisvastast vahendit, selgus, et kondoomi eelistatakse turvalisuse, odavuse, lihtsa kättesaadavuse ja kõrvaltoimete puudumise tõttu. Pille eelistavad naised eeskätt menstruaaltsükli reguleerimise eesmärgil (vähem valusid, regulaarne tsükkel, parem näonahk jne) ja kuna pillid on väga kindel raseduse vältimise viis, vahendab Postimees.

Spiraali kasuks otsustavad need, kes soovivad pikemaajalise toimega rasestumisvastast meetodit ega soovi lähitulevikus või üldse enam lapsi. Plaastri ja tuperõnga kasutajaskond on kõrgema elustandariga ja haritum osa vastanutest. Plaastri ja tuperõnga eelistena toodi välja kasutusmugavus, suur usaldusväärsus ja asjaolu, et need ei unune sama lihtsalt kui pillid.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada