Erektsioonihäire võib esineda igas eas meestel

Erektsioonihäire võib esineda igas eas meestel

Kuigi erektsioonihäire esineb sagedamini vanemas eas, võib see tekkida ka noorematel. Iga probleem ei pruugi samas olla üldse tervisehäire, selgitab Tartu Ülikooli Kliinikumi meestekliinik.

Noorematel meestel on seksuaaleluhäired sageli seotud uue partnersuhte tekkimisega, selgitatakse meestekliiniku nädala kommentaaris.

Iga probleem ei pruugi olla üldse tervisehäire. Näiteks kestvamal suguühtel on suguti pingsuse langemine ja tõusmine tavaline. Kestavamaks vahekorraks võiks lugeda juba viieminutilist (tavaline kestvus 2-4 minutit) ja enama kestvusega vahekorda.
 
Siiski võib olla nii, et ka väiksemad muutused seksuaalelus tekitavad tugevat pinget mehes ja ka partneris, häirides oluliselt kogu elu kulgu. Tänapäeval on mitmeid abistamise võimalusi. Aidata võib spetsialistiga arutelu, mis on probleemi sisu. Alati võib kasu olla enesearendusest või seksuaalterapeudiga-nõustajaga nõu pidamisest.

Lisaks psüühilistele- emotsionaalsetele probleemidele, mis võivad meil kõigil mingil eluperioodil tekkida (nendega on võimalik tegeleda ja peaks tegelema, mitte piirduda nentimisega – psühholoogiline) võib erektsioonihäire olla seotud ka füüsiliste ehk kehaliste tervisehädadega.

Harvemini on olulisi kehalisi muutuseid nooremas eas, kuid vanuse tõustes on seksuaalhäiretel tihti oluline füüsiline taust. Sagedamini võib olla tegu hormoonide taseme langusega või peenise verevarustuse halvenemisega. Oluline on rõhutada, et reguleerides üldtervise probleeme ja muutes elustiili on paljuski võimalik pidurdada erektsiooonihäire süvenemist ajas.

Täpsem põhjus selgub sageli peale üldtervise analüüsi, hormoonuuringuid ja keerulisematel juhtudel ka suguti veresoonte doppleruuringut. Viimase korral uurime verevarustust spetsiaalsel ultraheliuuringul, mis aitab aru saada, kas on tegemist verevarustuse häirega ning mis tüüpi verevarustuse häirega. Uuring aitab paremini valida raviskeemi tulevikuks. Peenise arteriaalse verevoolu halvenemise korral tuleks kindlasti kontrollida ka südame seisundit. Sageli peegeldab verevarustus sugutis laiemalt veresoonkonna- ja südamehaiguste riski.

Huvitav on see, et osadel juhtudel ei pruugi vanuse tõustes ja hoolimata erektsiooni kvaliteedi langusest seksuaalelu kvaliteet oluliselt häiruda. Raviga-ravimitega on suguti jäigastumine saavutatav ja seksuaalelus (laiemas mõttes) võivad tekkida lisaks nooremas eas eriti olulistele soorituslikule küljele uued, mitte sugugi vähem huvitavamad, nüansid.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

3 kommentaari

uuringud --proovid küll;; KÕIK MEESTEPÄEVAL ISEGI TOIMIB,,
12.08.16 11:29
AGA PÄRAST MEESTEPÄEVA KAMPAANIAT----OM üks TARTU KLIINIK JA TEGURI tn, EI
SUUDA LÕUNA EESTI MEHI KÜLL VASTU VÕTTA ;;
SEE AJAB KA VIHALE--RAHA EEST SAAD ?
KUI ELVAS -- TÖÖTAB VAHETUSEGA ---KOLM NAISTEARSTI
JA MEESTELE POLE ISEGI UROLOOGI TÖÖLE PANDUD?
-184
   
+213
kuule M..punap
13.03.13 06:10
TEE ENNE HAIGEKASSAS SELGEKS ,,ET EESTIMAAL ELAVAD KA MEHED ??
NEMAD ON KA INIMESED ,,NAGU NAISED!!!
NAISTEARST SAAB RAHAD HAIGE--KASSAST ,,AGA MIKS EESTI
MEES EI SAA;;
MIKS MA OMA TASKUST UURINGUD JA RAVIMID PEAN KINNI TAGUMA???
-398
   
+370
elu näinud mees?
13.02.13 11:05
Vot see on õige jutt,, kui seksima hakkame -- kõik on normis ,, Aga ,,väljub seeme kiiremini ,mida pole võimalus takistada!
juba aastaid!!
-345
   
+339

Lisa kommentaar

Saada