Südamelöögid lootel 13.03.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Olen hetkel 5+3ndl rase. Kõik eelnevad rasedused on katkenud varem juba . Hetkel hcg tase 1000. Kas see võib siiski nüüd hästi minna ? Temperatuur püsib 36,8-37,2 pidevalt . Hommikuti vähem, peale lõunat hakkab tõusma ja õhtul enam vähem 37-37,1 . Alakõhus sikutav, torkiv ja tuikav tunne. Väsimus on suur ja palju olen pikali sest ei jõua midagi teha . Pearinglused on tekkinud ja minestushoos pressivad peale. Vahepeal tekib lausa paanika sest kardan kokku kukkuda. Süda paha ei ole. Kas 6ndl peale on juba loote südametöö näha? Mida teha minestushoogude puhul? Kas tuikavat valu kõhus võib leevendada soojakotiga kõhul?

Üks mure veel. Nimelt pöördusin EMOsse pearingluse tõttu ja seal anti mulle diazepami rahustit ( kokku 15 tilka) kas see võis kuidagi nüüd lootele liiga teha ?

Ma tänan ette teid vastamast!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Te olete pisut ärev eelnevate katkemiste tõttu ja sellest võivad olla ka minestushood . Kindlasti peate ka oma vererõhku kontollima, äkki on see madal.EMO-s antud Diazepam kohe kindlasti ei tkita lootele probleemi. Südameööke võib ultrahelis näha alates 6ndast nädalast või pisut hiljem. Torkava valu korral soovitav Paracetamol 1g kuni 3 korda päevas. DrKadastik