Raseduse katkestamine 12.01.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
22.dets olin vahekorras, kondoom tuli poole peal ära. Võtsin Sos pilli, aga jäin siiski rasedaks. Viimase mens. Esimene päev oli 11.12.23. Arstile sain 9.01.24. Arst vaatas, et rasedust 3+6. Lootemuna pole. Ütles mulle et ma pean ootama 2 nädalat, kuna kui on peetumine oleks teine taktika. Pani uue aja kahe nädala pärast, mil rasedust oleks 5+6. Kas see vastab tõele? Miks ma pean ootama abordiga, kui ma olen endas kindel? Miks ma pean ootama kuni lootel on südamelöögid??? Mul on 3 last (12, 9 ja 4) just lahutasin päev tagasi oma abikaasast. Ma tõesti ei taha neljandat last praegu. Emotsionaalselt kergem oleks seda teha praegu, kui süda lootel ei löö veel...

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 37-aastane

Teie mure on mõistetav. Arvan, et naistearst võis plaanida lisaaega kindluseks, et rasedus paikneb emaka õõnes, mitte patoloogiliselt-emakaväliselt.
Arukas oleks rasedus katkestada kirurgiliselt ja sama narkoosi ajal paluda sulgeda munajuhad. Soovitan kiiresti pöörduda fertilitas.ee, saate probleemidele korraga lahendused. Küll aga ka Eesti seadusandlus lubab munajuhade sulgemist üks kuu peale aktide allkirjastamist.
Pakun tasulist kaugvisiiti 24,21€, mis tuleb ette üle kanda Evita Grupp OÜ ja siis minu töömeilile glitter@naistearst.ee saata oma isikukood. Saaksin vormistada vajalikud saatekirjad ja aja dr Saarmale.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7