Rasedus ja unerohi 27.05.14 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 30 aastane naine, rasedusi ei ole varem olnud.

Tegin rasedustesti ja avastasin, et olen rase. Rasedus ei olnud planeeritud, aga olen selle uudise üle õnnelik. Kuna kuu aega tagasi olid korralikud päevad, siis arvatavasti rasestusin viimase tsükli jooksul.

Mure seisneb selles, et viimasel kuul tarbisin ravimeid:
Ibuprofen (tsükli keskel ühe päeva jooksul 2 poolikut tabletti)
Imovane (tsükli jooksul 4 korda pool tabletti, neist 2 korda pärast ovulatsiooni).

Samuti olen suitsetaja. Pärast rasedustesti positiivset tulemust olen suutnud suitsetamise piirata 2 suitsule päevas ning soov on üldse maha jätta, aga siiani olen suitsetanud ca pool pakki päevas ja nii juba 8 aastat. Seega suitsetasin ohtralt ka pärast ovulatsiooni.

Olen mures, kui suur on risk, et ma olen lapsele juba ravimite ja suitsetamisega liiga teinud?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, nii lühikese aja jooksul tarvitatud ravimid ja vähendatud suitsetamine küll ei peaks kuidagi tulevasele lapsele halvasti mõjuma. Dr Kadastik