Kuidas ärevust maandada? 12.04.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Põhihaigusest tingituna ning liigsest kortisooli taseme tõusust kaasuvad ärevus ja melanhoolsus.
Tunnistan, et niigi mõtlen päevast päeva haigusele ning see omakorda kordistab ärevustunnet. Kuidas ärevust ja melanhoolset tunnet leevendada? Millised oleksid looduslikud vahendid?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Kehaline aktiivsus - alustada jalutuskäikudest;
2) töö- ja pukerežiim, uni olgu piisava pikkusega;
3) soojad joogid rahustavad, rahustav tee (apteegi vabamüügist);
4) minu Palve esimene samm (vt varasemad);
5) "me vajame uueks eesmärgiks ka uut vahendit, nimelt uut tervist...mida pidevalt juurde võidetakse ja juurde võitma peab.." Friedrich Nietzsche, ECCE HOMO. See raamat pakub vägevat teraapiat - biblioteraapia, vägevat!
6) Võitlema peab eelkõige Endaga ja seda võitma peame. Leiame 1000 põhjust, et täna mitte harjutada, uue tervise eest mitte võidelda jne.

Päevik ja Võitlus aitab Enda vanast Minast jagu saada, uut Mina kujundada.
Rõõmsameelset tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet