Wismaris tehtus süst ja alkohol 18.11.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Minu mure siis selline, tarvitasin ennem palju alkoholi, kui oli võimalus, võtsin alati napsu, nädalavahetustel mitu päeva jutti. Elukaaslasele see loomulikult ei meeldinud ja lõpuks endale ka mitte, pidime korduvalt lahku minema, kui ma ennast ei muuda. Proovisin, aga algul ei tulnud välja midagi. Olid ainult lubadused. Aga siis võtsin kätte ja läksin Wismarisse ja lasin endale süsti teha. Olen olnud kaine seitse kuud, elukaaslasega saime hästi läbi, kõik oli ilus ja tore, kuni nädal aega tagasi ta mu maha jättis. Ütles, et kui ma jõin, siis olin teda hoidnud, kallistanud ja oma tundeid välja näidanud. Võib olla tõesti tegin seda vähem natuke, aga ma armastan ja hoolin oma naisest väga-väga. Olen proovinud talle seda selgeks teha, aga tulemusteta.
Ja nüüd ongi suur tahtmine ennast täis juua ja korralikult. Kuna olen teinud endale süsti ja öeldi, et võib surra, aga ma ei usu, et inimese elu saab niimoodi ohtu panna, sest paljud ju ei suuda vastu pidada. Tahaksingi ennast täis juua, nagu öeldakse, muresid pudeli põhja uputama. Võin ma siis surra?
Ette tänades
M.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Peale nö täisjoomise on ka muid võimalusi pingete maandamiseks. See oleks esimene valik. Kui te nüüd jooma hakkate (kui raviarst teile mõned vastumürgisüstid teeks), siis joote end põhja ja võitegi põhja jääda! Inimsuhete probleemid on keerulised, putru ei sööda kuumalt - anna aega atra seada! Kainelt, sporti, tööd teha... Temal peavad ka tunded teie vastu olema, siis võime armastusest rääkida - kahe indiviidi ühisosast kujuneb see lähisuhe. Ja joomine seda ühisosa kindlasti ei suurenda. Ju siis peate veelgi paremaks kujunema, harjutama, treenima. vt Fr. Nietzche Zarathustra raamtut. Õige mees võitleb, ületab end, tegutseb.
Tegudele, Mees!
Kannatlikkust soovides,
Jüri O.-M. Ennet