Alkoholi süst 23.03.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Küsimus sellinne et kui alkoholivaastane süst teha ja kui juhtub et tarbid alkoholi sellel ajal kas siis see süstimõju koos alkoholiga tappab või on järgmine päev väga paha olla ..ühesõnaga kas see süst tappab kui alkohooli tarbida sooviks ausat ja konkreetset vastust

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Organismis alkohol lõhustatakse samm-sammult süsihappegaasiks ja veeks. Süsti puhu see lõhustamine blokeeritakse - atseetaldehüüdist (pohmaka puhul on seda atseetaldehüüdi organismis palju) edasi lõhustumine aeglane. Inimeste läbi/üleelamised sellel puhul on ka isikupärased.
Tark ei tapa!
Psühhiaatrina on minu inimeste aitamise kuldreegel – arstirohu osakaal tervenemisel, enda tugevdamisel on 1/10, muud soovitused, õpetussõnad, harjutused, meeleparandustegevused jms on 9/10 tähtsusega.
Karsket ja tervislikku eluviisi soovides,
Jüri O.-M. Ennet