Asjade ümbertõstmise haigus 28.02.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on selline probleem, et ma koguaeg tõstan asju ümber sinna, kuhu nad võib olla ei kuulu. Ma püüan sellega võidelda, aga asjata. Kas te saaksite mulle nõu anda, mida teha, et ma asju vähem või üldse ei tõstaks ringi ?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sund-teod e kompulsiivsed teod on mõnedes olukordades meil igaühel. kasuta ideomotoorset treeningut: kujutled end antud olukorda, enesekindlalt mõttes paigutad need asjad vajalikesse kohtatesse või teatad mõttes, et praegu ei ole sind vaja liigutada, jääd kohale.
Asja olemus - Mina Juhin Tegevusu ja tegevus ei juhi mind.
Kõik stressi maandavad võtted tulevad kasuks. (vt varasemaid soovitusi). Alusta minu Palvest, esimene samm. See hea pingetest vabastaja.

Enneti Palve esimene samm - Ringutus-Sirutus ja Lõõgastus
Ringutan-sirutan end Taevatähe ehk Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht).
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole
Siis rahulikult painutus ette-alla, kael-õlad pingevaks (“Pea ripub pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõõgastub ka lumbo-sakraalne ehk vööpiirkond.
Lõõgastub kogu keha!
Lõõgastub psüühika!
(Käed-küünarvarred võivad toetuda põlvedele, et mugavam oleks).
Tagasi lähteasendisse (püstiasendisse, vajadusel jälle kätega kaasa aidates): “rullin end püsti, sirutan end”.
Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma rahustamine, lõõgas¬tumine ja hingerahu saamine.
Palveharjutust teen rahulikult, õndsalt. Alustan 3-5-7 korrast, kordade arvu järkjärgult nädala-paari tagant suurendades. Leian endale ise sobiva korduste arvu.
Head harjutamist!

Jüri O.-M. Ennet