Hallutsinatsioonide nägemine 10.06.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minu isa on 83aastane ning tal on diagnoositud Parkinson. Haigus kulgeb omasoodu, aga viimasel ajal kurdab ta kõige enam hallutsinatsioonide nägemise üle. Need ilmuvad nii ärkvelolekus kui unes. Kui ta ärkab, ei lähe nägemus üle (või ära?). Need on sageli ebameeldivad tegelased, keda ta näeb. Muidu on isal mõistus korras, kirjeldab oma nägemusi ja on õnnetu, et ta selliseid asju näeb, sest need tekitavad hirmu. Veel kurdab ta värviliste ringikujuliste asjade nägemise üle, aga see on võibolla silmanägemisega seotud, tal on silmi opereeritud glaukoomi tõttu. Aga nüüd juba mitu aastat pole nägemist kontrollitud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Isikul on kõrge iga ja eakatel ilmnevad siis ka mitmed orgaanilised psüühikahäired (orgaaniline e närvisüsteemi ehituslik muutus): meelepettelised ja luululised elamused e Orgaaaniline hallutsinoos, ning mälu ja vaimsete võimete alanemine e dementsuse valdkond.
Teie isal on käesoevalt tegemist selle esimese variandiga - Orgaaniline hallutsinoos. Siin juturavi ei aita, vajalikud on neuroleptikumid e psüühikat mõjutavad ravimid. Neid hulgi ja nende toime on tõhus.
Psühhiaater, neuroleptikum ja ravikuur läbi teha.
Ja nüüd siis lisaks tervislikud eluviisid, mis eakale sobilikud.
Elus - järelikult Õnnelik.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M: Ennet