Asjade lugemine 27.07.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mure selles,et kui bussiga ,autoga jne.sõidan,hakkan ma inimesi,poste,autosid lugema.Vahel pööran veel pead,et vaadata,et kas oli ikka 5 inimest bussipeatuses.Millest see tuleb?Olen teadlikult proovinud mitte lugeda, kuid ikka avastan end olukorras,et silmad käivad ringi ja mõttes on ainult 1,2,3,4,5,6,7, Samas ei mäletaks,et ma kunagi üle20 oleks lugenud.Loodan,et see on mingi "moodne "haigus,mis kunagi üle läheb....

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Teatud perioodil on selliseid sundmõtetid (lugemisi jne) esinenud kõigil ja enamikel inimestel ei ole nad piinavalt segavad ning on mööduva iseloomuga. Neid ei tohi tähtsustada, neist paanikasse minna. "Ole, kui sa olla tahad, aga ära mul muud elu sega, Lp. Sundmõte!" Kui need mõtted ikkagi häirivad, ei möödu-kao, siis psühhiaater aitab. Need on ravitavad.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet