Kas tõesti on viga närvides? 09.03.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Kõik algas septembrikuust eelmisel aastal. Naiste päevade ajal südame kloppimine, vererõhu tõusmist, kuumad lained, õhu puudumist, pearinglust ja iiveldumisega. Sellise probleemiga läksin erakorralisse keskhaiglasse, seal avastati, et magneesiumi puudus, mida mulle sisse tilgutati ja soovitati maha rahuneda ja koju minna, vahelöökide vastu tabl võtta, mis mulle kirjutati esmalt sealt. Kuigi läksin perearsti juurde järgmisel päeval sellest teatama, seal tehti uus EKG südamele ja seal avastati liiga palju vahelööke ja tihedaid. Suunati mind kardioloogile, seal ka tehti uuringuid ja kirjutati südame rütmi vastu rohtu võtta nimega Carderoni, mis muidugi aitas. Siis tekkisid maovalud ja iiveldus, käisin mao arstil, umbes kõik uuringud on tehtud ja kõik väidavad närvilisusele, isegi käisin Paldiski mnt psühhiaatri juures, soovitas antidepressante võtta, mida ma ei julgenud siiamaani ja nädal aega tagasi pöörusin perearstile murega, et mul ikka magu valutab ja iiveldab ja verrõhk hüppab kord kõrgele, kord madalale. Siis soovitati rahusteid QOAXILI, et need olevad nõrgad ja võtta vajadusel ja olen neid võtnud, juba teine nädal jookseb. Enesetunne läks veitsa paremaks, esimesel nädalal kadus iiveldus, pearinglus, magu vähem valutab ja isegi vererõhk normis, pigem madal, tavaliselt mingi 115/66, kui enne kogu aeg hüppas135-140/85-90. Aga nüüd see nädal hakkasid käed valutama: kondid ja rinnus pigistas, nagu nõelaga torgiks ja kaenla all valus vasakul. Eile käiin uuesti perearstil, tehti ehk avastasid uued rütmihäired ja südame tabl pole mingi kuu aega juba võtnud, kuna kogu aeg jälgin nüüd arstil neid, kui nad tekivad ja kui kaovad, aga millest nad on keegi ei tea või väidavad, et närvidest. Nüüd täna peale eilset arstil käiku olen võtnud südame tabl ja täna peale lõunat hakkas järsku paha: vererõhk tõusis, mis mul juba mitu nädalat oli normis ja tekkisid külmavärinad ja südamekloppimine, kutsusin kiirabi. Ja mis ma jälle kuulen, et neiu, teil on ikka probleem mitte tervisega, aga närvidega, umbes olen pinges, kuna ise seda ma ei tunne ja eriti nüüd, kui olen võtnud rahusteid, mis pidid olema antidepressandid. Tegid süsti tagumikusse ja andsid rohtu ja soovitasid ikkagi otsida abi mujalt, näiteks nagu metameditsiinikeskusest. Olengi nüüd omadega ummikus, tahaks abi. Kuhu ja mida peaks tegema, ma ei jõua enam nii elada, see kestab juba 6 kuud ja kõik need kuud olen ainult rohtude peal. Kas Carderoni võtan südame oma või Validooli, et rahustab, või omaprasooli mao vastu või nüüd siis antideprekat Qoaxili? Andke palun nõu, kuhu või mida tegema peaks. Elu on kallis, kuna mull pere ja 2 väikest last.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Magneesiumi saame min.veest ja see ka magu rahustav. Hea on Borjomi-vesi.
Organismi üldine samm-sammult tugevdamine on kasuks: jalutuskäigud (vähendavad pingeid, harjutavad südame-vereringe ja hingamiselundite tugevust), psühhoregulatsioon (alustage minu Palve-Meditatsiooni harjutusest).
Coaxili väike ravikuur (ca kuu-kaks) tehke ära, aga harjutused on ikkagi põhilised.
Omeprazol jääb õige dieedi korral ära, õige mälumise ja rahulikkusega ära: korralikult mäluda, praetoitude ja rasvas keedetud-praetud (pontšikud, rasvased pannkoogid jms) toitude asemel keedud, toortoidud. Jälgi enesetunnet.
Eneseregulatsioon vt. vahetult eelnevaid soovitusi.
Südamearsti soovitusi reguleerib kardioloog. Ka siin on harjutused, kerge sportlik tegevus ikkagi esiplaanil.
Korralik puhkus, uni. Optimistlik ellusuhtumine.
Looduslikud rahustid vajadusel võivad ikka olla.
Head harjutamist!
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

4aastane poiss

Tere, selline mure 4 aastase poisi pärast! Lasteaias palus laps juurde toitu aga ei jõudnud seda ära süüa ja kasvataja pahandas, et olgu ära söödud! Lapsel selle kasvatajaga nüüd trots ees! Lasteaias on ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Pereelu Lego-klotsid vaja õigesse tervikpilti panna. Lasteaiatädiga ka suhted sõbralikuks muuta, Pereisa-klotsid olgu perele/lapsele nö käeulatuses.
Lastepsühhiaatri jutule - siis näeb probleemi ...

Loe edasi

3- kuuse lapse trauma

Tere, täna juhtus mul õnnetus, rääkisin just mobiiltelefoniga ning kukkus kogemata mu 3 kuuse lapsele vastu pead. Laps nutma ei hakanud ja tundub, et midagi nagu viga ka ei ole. Kas ma peaksin midagi kartma ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Pole hullu, kartma ei pea. Laps oleks kindlasti nutma jäänud mitmeks ajaks, päevaks.
Telefonid, potid, pannid, jm olgu ikka lapsest eemal - see tarkus on nüüd selge.
Jõudu ja rõõmu lapse ...

Loe edasi

Lapse närvilisus ja nutmine

Mul on 10-aastane tütar. Kui ta hakkab kooli minema, puhkeb ta nutma ja läheb selle peale närvi. Kui küsin, mis viga, vastab ta, et ei tea, mis tal on, et kui ta nutma hakkab, ei saa ta sellest enam lahti. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kehaline kontakt ja sõbralik vestlemine. Lubada tal eksida ja mitte nõuda pidevalt maksimumi. Tagada talle piisav une ja muu puhkeaeg.
Rahustav tee võib ju olla. Mingi salamure võib ju ka olla. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: