Lapse närvilisus ja nutmine 31.03.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on 10-aastane tütar. Kui ta hakkab kooli minema, puhkeb ta nutma ja läheb selle peale närvi. Kui küsin, mis viga, vastab ta, et ei tea, mis tal on, et kui ta nutma hakkab, ei saa ta sellest enam lahti. Koolis õpib ta kõikidele viitele, õpetaja sõnul on koolis kõik hästi. Kõik aina soovitavad närvirohtu. Kas see on tõesti vajalik?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kehaline kontakt ja sõbralik vestlemine. Lubada tal eksida ja mitte nõuda pidevalt maksimumi. Tagada talle piisav une ja muu puhkeaeg.
Rahustav tee võib ju olla. Mingi salamure võib ju ka olla. Samm-sammult need probleemid lahenduse saavad.
Üksmeelt teile,
Jüri O.-M. Ennet