Liigne emotsionaalsus, lühiajaline mälu 21.05.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minu probleemiks on see, et ma ei suuda oma tundeid hoida kontrolli all. Tihti avalikes kohtades ja ka kodus tekib tunnete üleküllus ja tahe eemalduda teistest. Kui ma ei saa eemalduda, siis tekib kerge paanika ja muutun veel rahutumaks ja emotsionaalsemaks. Olen lootnud, et see probleem kaob, aga läbi aastate pole midagi muutunud. Kas see on tavaline teismeealiste probleem?

Teiseks probleemiks on lühiajaline mälu. Tihti on raske meenutada eelnevat päeva ja tegevusi, mida tegin. See probleem tekkis lähiajal.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Pole hullu, see probleem on kõrvaldatav!
1. Korralik puhkus ja õige-jõukohane päevaplaan, tegudehulk.
2. Mõõdukas kehaline aktiivsus, võimalusel kerge sportlik treening. Terves kehas terve psüühika! Kehaline tegevus rahustab ja õpetab end tugevamaks muutma, end rõõmsameelselt muutma.
3. Psühhoregulatsioon (vt. minu Palve-Meditatsioo) on oluline.
4. Kui ebakindlus jääb ja edusammud ei ole piisava kiirusega ilmnevas, siis psühhiaatri jutule.

tTudele,
Jüri O.-M. Ennet