liigne emotsionaalsus 14.04.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Juba vast 10 aastat tagasi hakkasid mul olema emotsionaalsed nutuhood. Kuulan teiste juttu või lihtsalt oma mõtetes hakkan nutma. Ka seda kirja kirjutades on juba nuuks kurgus ja silmad märjad. See tekitab vahest väga piinlikuid situatsioone.
See kurnab mind

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Meie nooruses on see küllaltki sagedane - nutt peseb hingemuresid vähemaks ja on evolutsiooni käigus oma tähtsust-vajalikkust tõestanud. Seega - nutke rõõmuks!

Meie nooruses on elukogemusi, noortel on raamatutarkusi või siis interneti "reklaamisalatit, ajupesu" ning see teebki põlvkondade vahelise lõhe. See kurvastab.
Soovides ning tehes üksteisele-kaasteelistele head, eks siis muutuvad ka hoiakud.

Haiglas oli üks patsient ja tema ütles iga küsimuse peale - Elu peab paremaks muutuma! - ja seda kogu haiglas viibime aja (kaks kuud). Kui juba psüühikahäirega inimene sellest aru sai, siis seda enam meie, kes me käesolevalt nö vaimselt terved oleme.

Aga ütlemisest üksi on vähe - vaja on tegutseda, ühiskondlikult aktiivne olla. Eks siis nutame ka, nutame rõõmupisaraid Eestirahva ja Eestimaa paraneva koosmeele ja koostöö vilju nähes ja maitstes.

Esivanemad said hakkama - saame ka meie!
Hingehellus on väga hea iseloomuomadus ja teil seda on!

Parimate soovidega
Jüri O.-M. Ennet