Keha reaktsioon pingele 03.05.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Kas oskate anda nõu, mida teha, kui minu keha reageerib pingele iiveldusega? Ülikooli ajal eksamipinge ajas kindlalt iiveldama. Aga ka kodused pingelisemad olukorrad. Minu kasvamise ajal oli kodus tihti tülisid ema ja isa vahel ja ka ema ja vanaema vahel. Meie kodu oli kitsas ja mul ei olnud ka oma tuba, kus omaette olla. Kuulsin paratamatult kõiki tülisid pealt. Ka on ema minu peale oma pingeid maandanud. Ja koolis kannatasin mitu aastat pideva kiusamise all kaasõpilaste poolt. Ise olen palju pidanud oma pingeid alla suruma. Nüüd näiteks on minu jaoks ka see liigne pinge, kui kõik korraga midagi tahavad, olles pahurad ja närvilised. Jube on, kui süda pahaks läheb.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Olukorra muutmiseks soovime leida ühe põhjuse, seda muutku siis arst ja probleem saabki lahenduse! Selliseid üks põhjus ja üks tagajärg olukordi on väga vähe, eriti psüühikaga seoses.

Inimene oma keskkonnas ja tegemistes on mitmekihiline:
1) sotsiaalne, 2) somaatiline, 3) meeleline (psüühiline), 4) hingeline (tundeelu) ja nö 5) religioosne (vaimne olukord, kollektiivne teadvustamatu, ideaal-eetika, "uued prillid" e eluviis).
See viis (viisainsus) annab ju meile palju võimalusi olukorra reaalseks sotsiaalseks, kehaliseks ja psühholoogiliseks, hingeliseks, vaimseks muutmiseks ehk - muuta tuleb olukorda kõigil neil viiel "orbiidil".

Terves kehas terve terve psüühika
(ka sotsiaalne võimekus, töövõime, loomevõime, hingeelu jne) - see on somato-psüühiline lähenemine (nii teoreetiliselt kui ka praktiliselt) - seda me teame kaugmineviku aegadest alates. Seda tarkust tulebki nüüd rakendada.

Rakendada tuleb ka psühho-somaatilist lähenemist e. psüühika muutmise kaudu muutub ka meie somaatiline (kehaline) võimekus: psühhoregulatsioon, psühhohügieen, meeltemaailma tugevdamine (mälu, mõtlemine, tahe jms).

Sotsiaalne "orbiit": võtta elu-olu Mänguliselt (nagu näitemäng, nagu sportmäng, rollimäng...).

Kui organism reageerib pingetele seedetrakti vaevustega, siis on toitumise küsimused olulised: rahulik mälumine, režiim, tervislik menüü ja mõõdukad toidukogused.

Mälu(mine) - mälu (psüühika) ja mälumine on omavahel tihedalt seotud!
Mälumine olgu sisendusega: I-ga mä-lu-tud suu-täi-e-ga muu-tun ma ik-ka ... ja .... i-ga päe-va-ga ik-ka e-nam ja e-nam! ..

Esivanemate elutarkus - Taara - aitab!
Head Emadepäeva Emadele ja Esi-Emadele Linnuteel!
Tänu neile oleme Väljavalitud, välja valitud Taararahva riigi ja rahva edendamiseks.

Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Tere tugevad värinad üle keha .

Tere 3päeva tagasi hakkasin üleni värisema ja pulss oli kõrge,põõrdusin kiirabisse seal tehti kõik vere proovid ja südame film ja oli korras.Kas on põhjus ka selles et ema oli raskelt haige ja päevad ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ema lahkumine, väga kuumad ilmad, viiruseprobleemid Vabariigis, paljudel töökohaprobleemid ja töö ebakindlus jne - reaktsioon tervise aspektist täiesti loomulik.
Valocordini tilgad ka näidustatud. ...

Loe edasi

Punastamine, sotsiaalärevus

Probleem pidevas punastamises, mis ei lase elada inimväärset elu. Nii enam edasi minna ei saa, ning vajan abi. Teie poole pöördungi sooviga, et konkreetselt kelle jutule minna. Soovitatavalt Tartus. Mina ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tegemist vegetatiivse närvisüsteemi omapäraga, s.o. vaja on reguleerida-treenida-karastada nii keha (nahka ja näo piirkonda eriti) ning õppida psühhoregulatsiooni.

Igal hommikul loputan ma ...

Loe edasi

Stress ja paanikahood

Tere.Olen 23 aastane tüdruk, aasta tagasi sattusin paanikahäire sümptomitega närvihaiglasse, kus määrati mulle xanaxi tabletid.terve aasta peale haiglat on kõik korras olnud.
2 kuud tagasi suri mul ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Isa surm on igale inimesele suureks leinaks, stressiks. Stressi korral on maohäired tihti kaaslaseks. Need on kõrvaldatavad.
Tulge vastuvõtule ja saate abi.
Parimat soovides,
Jüri ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: