depressioon insuldi järgselt 03.11.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

ema haigestus insulti ja on nüüd vasukust kehapoolest halvatud-hetkel täielikult voodihaige. Olen lugenud, et üsna sagedasti langevad insuldi haiged depressiooni küüsi.Et ennast ennetavalt selle probleemiga kurssi viia, palungi nüüd Teil pisut lahti seletada, kuidas ma tunnen ära, millal depressioon on võimust võtnud ja kuidas sellega toime tulla nii haigel kui lähedastel.
Ette tänades!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Põhirõhk panna insuldi ravile, ema hooldamisele, jäsemete liigutamisele, lamatiste vältimisele. Eelöeldu on suurim depressiooni vältija. Kui inimene kaotab tervenemis-lootuse ja ei tunneta lähedaste toetust, siis ongi see depressioon võimalik.. .. "--ja sealt ta siis tulebki." Viige end kurssi eelkõige hooldamise-võimlemise-hoolimisega.Kurbmeelsuse diagnoosib tohter-perearst või siis neuroloog, kes tema ravi-tervenemist juhib. Diagnoosib arst.
Depressiooni "kuldne triaad": negatiivsed mõtted, meeleolu ebaadekvaatne alanemine, tahteaktiivsuse tunduv alanemine. Sellele lisandub lootusetus, ...elumõtte alanemine, ... kellele mind vaja...
Depressioonialast kirjandust "meetrite viisi."
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet