On vaja kiire abi 30.08.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lgp.Dr.Jüri O.-M.Ennet! Mina olen 22 aastat vana.EElmisel aastal mina sünnitasin last. Mu laps on juba 1 aastat aga mina ei saa veel harjuda et mu elu on muutunud-(sünnitasin oma soovil )Mul on tihti juhtub halb ennesetunne nagu depressioon;-et mina ei taha kedagi näha(isegi oma last )-karjun tihti;mul on närvilisus;nuttan,aga miks nuttan ei tea.mul tuntub et kõik on halb:et mu elu on igav ja vahel m6tlen ka surmast.Ma ei tea mida teha.Kas on vaja mingi ravi v6i konsultatsioon?Kuidas ma saan psühhiaatri vastuv6ttule? Kas on v6imalik tasuta vastuv6tt saada v6i ainult tasuline?KUi palju maksab siis?

VERONIKA

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mõnikord on sünnitamise järgselt depressioone ja stressi.
1) Proovige korralikult puhata (jagage oma koormust mõne lähedasega).
2) Leidke ka päeval mõni puhkehetk, lõõgastumisvõimalus.
3) B. Spocki raamat "Meie laps" rahustab, õpetab, julgustab. Närveerime liigselt ja valede asjade pärast - õpetab Spock.
4) Usalda rohkem oma siseinstinke (loomadel see olemas, inimesel ka).
5) Liigse depressiooni ja une-häirete korral saab abi psühhiaatrilt. Saatekirja vaja ei ole. Valvepsühhiaater võtab vastu igal tööpäeval, registratuuris öelda, et väike laps.
6) vt. minu harjutus jt. soovitusi. Sobilikku teha.
Tunne rõõmu - oled noor Ema ja sul on Laps.
Kõik saab korda!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet