Sünnitusjärgne depressioon? 19.03.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Sünnitasin 2 kuud tagasi. Poolteist nädalat tagasi tundsin järsku tohutud nõrkust ning iiveldust. Öösel ei saanud ka magada, kuna rinnus oli raskusetunne ning pulss väga kiire. Kogu öö ei saanud ma magada, kuna kontrollisin pidevalt oma pulssi ning enesetunne muutus aina hullemaks. Sellest ajast peale olen maadelnud pideva iiveldusega, mis ei ole lasknud mul nädal aega korralikult süüa. Pidevalt on tunne, justkui oleksin omas mullis. Reaktsioon on aeglaseks jäänud ja raske on süveneda nt lugemisse. Ärevuse kasvades kaasnevad sellega külmavärinad, kuumahood, käte värisemine, tuimus nt näos jne. Kõige rohkem teeb mulle aga muret valu rinnus. Lisaks pidevale raskustundele rinnus on ka valuhood, mis mind lausa paanikasse ajavad. Mulle on tehtud kaks korda südamefilmi ning nende järgi on südamega kõik korras. Kas valuhood südames ning survetunne oimukohtadel võivad olla põhjustatud pidevast ärevusest või on asi milleski muus?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Korralikult magada ja päeval lühikesed puhkehetked.
2. Päeval mitmeid kordi (iga 3 - 4 tunni järgselt) teha minu Palve-meditatsiooni esimest sammu (rahulikult, mõnusa enesetundega, 3-5 korda ja iga korra vahel 30...60 sec vahe).
3. Lapsega koos jalutuskäigud õues.
4. Tilgad on lihtsalt julgustuseks, aga mitte võtmiseks.
Sellest vaevast saate jagu!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet