alkohol ja suhte löpetamine 24.10.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! kirjutan,et aitaksite lahti mötestada neid probleeme.Mu mees on alkoholilembeline ja nörkus on tal ka naiste vastu.Koik nädalalöpud mööduvad baaris ja kodus alkoholi saatel.Neljapäeval juba mainib,et homme on nädalalöpp,reedel muutub ylemeelikuks,pyhapäeval on suur apaatia,väriseb.
Tahtis naist,kes ei joo,ei suitseta,hoolib kodust,sellise ta ka sai.Lasteemast lahutas 9a tagasi sellejärgi yritab elu orraldada,aga suhe kestab 1-2 a.Oleme koos elanud 1,5a.sellest 1,4 a kulus eelmise naisega vanade asjade klaarimisele.mind see häiris kyll.ta ytles yhel korral,et ta saab oma elukorraldada kasvö70-neeluaastani.Tallinnast tuuakse palju alkoholi.et seda jätkuks.ta on soomlane.keeldusin Baariskäimast,need on jubedad kohad.ka söpradega korraldatud joogipidudest ytlesin ära.tekkisid kohe probleemid.Ta asus me suhet löpetama.Algul näitas yles hoolimatust,siis joomingu järgi vihastas ytles,et ta ei tea,mida teeb ja mida tahab,läks baari ja pettis mind.Järgmisel päeval oigas,et tal on nii halb ,et ta on roojane,aga see oli vaid hetke,suhet sel korral ei tekkinud.Nyyd on 1,5 kuud möödas,mina elan tema korteris.Teades,kus ma liigun.näitas ta mulle ennast yhe naisterahvaga,kes ei ole tema tyyp mitte kuidagi.Ta ehmus sellest erinevusest ise nii ära.Tuli järgmisel päeval meie yhisesse kodusse ja ytles,et sul on kaunid riided alati olnud.joomise järgi on ta norgem,siis minu meelest on arusaadav,et tal on tunded minu vastu vaal praegugi olemas.Igal pyhapäeva öhtupoolikul tuleb siia ja uurib,kas on mul kedagi olnud,vaatab minu vooditki.Miks kyll nii on,et ta oli minusse meeletult armunud,töin ta mulkast välja.Tema söbrad ytlsid,et ei ole seda meest pikka aega nii onnelikuna näinud,et tal olid enne seda olnud enesetapumötted.Ta sulges oma söprade ringi mu ees,yritas köiki mu sidemeid hävitada.Suhet löpetas purjuspeaga,yhestki asjast ei rääkinud kaine peaga.Halb on see,et ta yritas mulle pori loopida,kuigi mul ei ole suuri eksimisi.Ka pole mul uut suhet,maei ole selleks niiruttu kyll valmis,kui tema.Pean vana läbi elama ja koigest vabaks saama ja siis kui tuleb ja kui ma tunnen,et see on sobiv.Miks on mul nii halb tunne,nagu oleksin mina kurjategija?yhel nörkushetkel ytles ta,et mul ei ole sulle midagi anda.Kas vöib olla,et ta ei tulnud suhte hoidmisega toime ja siis tahab mind vabaks anda.törjudes mind enda elust välja.Kuidas tema hoolitses headel aegadel minu eest,aga miks asjad kyll läksid nii...tema perest tuli mulle ka viiteid,siis kui ma otsustasin siia kolida,et köik see,mis sellel mehel on,on ta ise endale teinud.kindlasti annab mulle joudu ,kui te selgitate asju nii nagu nad tunduvad.Kus voisin mina vea teha?vötan praegu veidi rohtu,see aitab.tänan.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alkohoolik (ka soomlane, rootslane jne.,) muutub/on: a) alkosõltuv (alko on tähtsam kui elukaaslane); b) on "jutupaunik," et võib lõptada "iga kell," aga tegelikkuses seda "kella" ei tule; c) kahtlustav, paranoiliselt kahtlustav ja armukade; e) muutub järjest vägivaldsemaks.
Järeldus - jutt ei maksab, maksavad konkreetsed teod, kained teod, vähemalt kolm-neli kuud kained teod.
Alkoholismi saab ka ravida. Kui Teist hoolib, siis läheb ravile ja ravib. Kui ei muuda eluviisi, siis - mida rutem, seda parem - lahku minna!
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet