Antidepressant ja alkohol 08.05.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Võtan juba 3 kuud antidepressanti Framex. Olen kuulnud et ravimi võtmise ajal ei tohi tarvitada alkoholi. Siit küsimus, kas lahja alkohol (õlu, siider) on väikses koguses lubatud?

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Tere!
Otsest keeldu alkoholi suhtes Framexi ravikuuri ajal ei ole.Mingit ohtliku reaktsiooni ei teki.Samas aga ei soovita siiski ühegi pühhiaatrilise ravimi
kuuri ajal alkoholi pruukida.Mingil määral alkohol ikkagi mõjutab ravimi
metabolismi ja ka toimet.Pareml juhul pärsib ravimi toime,halvemal juhul tekitab ebameeldivaid kõrvalnähte.Suuremate koguste võtmist tuleb aga igal juhul vältida.

Lugupidamisega
Jaanus Mumma