alkohol ja ärevushäired 24.08.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas alkoholil võib ärevusäirete ravil olla ka positiivne toime? Ma ei mõtle
loomulikult iga päev tarbimist.
Aitäh

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alkohol on hea kompressi vajadusel. Väike annus alkoholi rahustab, alkohol on maitseaine, mitte kõhutäitmise (täispea tekitamise) aine. Arstiga konsulteerides ja tema soovitusel õiges koguses ja vajalikul kordadel on võimalik kasutada. Ärevushäire aga tekib olukordades, kus alkoholi ei saa ja ei tohigi kasutada, seega - vaja leida ikkagi lollikindel lahendus ärevushäire kõrvaldamiseks.
Alkoholi võetakse väikeses koguses ikka siis, kui k õ i k korras on.
Tervitades,
jüri O.-M. Ennet