Vägijookidest 25.07.06 / Psühhiaatria
Külastaja küsib:
Meil on mehega pidevalt kemplemist alkoholi teemadel. Minu meelest tarbib ta liiga palju ja tihti, tema arvates mitte.
Näiteks joob ta iga õhtu vähemalt kuus pudelit õlut ja nädalavahetusel veel rohkemgi. Nii pea, kui on sünnipäev või keegi tuleb külla, joob mu mees nii palju, et jääb kindlasti purju. Ning mis kõige ebameeldivam, joob järgmisel päeval peale nö peaparandus. Kui see "peaparandus" algab tal kella 12.00 paiku, siis ka selle päeva lõpuks on ta jälle täis. Kolmandal päeval on tal juba väga paha olla ning ta joob õhtul veel 6-8 õlut. Siis suudab ehk üks-kaks päeva ilma olla ning kõik hakkab jälle algusest peale.
Palun teie arvamust, kas ma olen imelik ja liiga nõudlik öeldes, et see on ebanormaalne alkoholitarbimine või on see normaalne? Minu mees ei tunnista, et tal alkoholiga probleeme on. Tema ütleb, et ta ei sõltu alkoholist. Aga ma hästi ei usu, sest ta joob mitte nii palju kui tahab, vaid nii palju, kui kapis on.
Kas selline pidev tinistamine võib mõjutada ka meie tulevaste laste tervist, juhul, kui ma peaks sellisel ajal rasedaks jääma?
Ettetänades
Kalli, 25.a.
Arst vastas:

dr Jüri Ennet
Psühhiaater
Erapsühhiaater
Pudel õlut = 50-55,0 viinaga! 6 õlutx50 = 300,0 viina; 8x50 = 400,0 ja rohkem viina. See on keskmine joove igal joomapäeval!
Joodik maakeeles e alkoholismihaige - peenemalt ja meditsiinikeeles. Alkohoolikul puudub haiguskriitika, so ta endal seda viinaviga EI TUNNETA ja ei tunnista. Probleeme pole, ütleb. Tahan joon, ei taha - ikka joob! Alkohholiku jutt on nagu mõne poliitiku valimiseelsed lubaduste lubadused - lubamine lubamiste pärast.
Selle mehe alkoholi tarbimine on Alkohooliku tarbimine. Alkohoolik on haige ja vajab ravi. Kui see mees karskuserajale ei lähe, siis hoidke ta Kurejuttudest kaugele, Kuretegudest veelgi kaugemale. Seemnerakud "selginevad" 4-5 kuud, pooleaastane TÄISKARSKLUS näitab ka selle mehe isa-kandidaadiks sobivust. Karsket elamist vajab ka Teie rasedusaeg tervikuna, Väikelapse üheskoos kasvatamine.
Kui see mees end ravib (ja KOHE) raviga alustab, siis võite veel veidi lootust hellitada. Suurem shanss selgub ikkagi pooleaastase-aastase täiskarsklusega.
Kui ta selleks "küps" ei ole, siis pole tema valikuks Teie ja Laps vaid Õlu, Õlled, Viin, Vägivald, Armukadedus, ...jne.
OK! Ole kaine ja Otsi Karsket!
Kalli! -
alkoholism on Joodiku aeglane enesetapp (kui autoavarii jms kiirelt ei toimi) ja tema lähikondlastele vaevaline-aeglane vaimu, keha, sotsiaalne "tapamaja."
OK!
Parimat soovides, otsusekindlust,
Jüri O.-M. Ennet
Nõuanded teemal: Psühhiaatria
Hirm haiguste eest
Tere! Paar aastat tagasi hakkasid tekkima mul paanikahood sellest,et mu peretuttaval avasti vähk ja nüüd on mul on suur hirm haiguste ees eriti haiguste,mis on surmavad. Ma pidevalt otsin enda kehalt muutusi ...

Vastas dr Jüri Ennet
Paanikahoogude osas on vaja:
pingete maandamise harjutused,
kehalised harjutused,
igapäevaelu korraldust muuta.
Raviarst-psühhiaater paneb täpse
diagnoosi ja määrab sobiva ...
Manipulatsioon
Tere!
Ma olen mure hoidnud tükk aega enda sees kui see üldse on mure. Nimelt elan oma mehega 6 aastat, meil on ühine 4 aastane poeg ja mehel eelnevast suhtest mis kestis 14 aastat 12 ja 16 ...

Vastas dr Jüri Ennet
Füüsiline eraldusjoon - eraldumine ämmast, eraldi. Kui võimalik.
Vaimne eraldusjoon - see ja see on lubatud, see ja too ei ole näidustatud.
Oma praegune pere - koosmeel ja koostöö ja ühine ...
Ravim
Tere!
Minul suvel hakkas pihta pidev hirmutunne, südamekloppimine, värinad, higistamine. Tööstressi oli palju. Perearst pakkus, et ärevushäire. Kirjutas raviks betaloc zok 25mg ja xanax, ...

Vastas dr Jüri Ennet
Praeguseid ravimeid võtke käesolevalt edasi. Juurde tulevad harjutused
(vt eelnevad ärevushäire soovitused).
Patsient peab tegutsema nagu Sportlane – Treener juhendab, sportlane harjutab ...
Realsus taju kadumine ja imelik enesetunne
Tervist olen 20 aastane noormees ja lugu järgmine. Umbes 5-6 aastat tagasi teisme eas proovisin/tegin kanepit mida tōmbasin liiga palju ja sain üledoosi, mille peale nägin igasuguseid halluatsioone ja ...

Vastas dr Jüri Ennet
Ärevushäire.
Praegu on omajagu psüühilisi häireid ja pingeid, mis on tingitud töötusest ja töö otsimisest, õpiprobleemidest, sotsiaalse elukorralduse raskustest.
Uus teema on ärevushäired, ...
Kas mul oleks vaja psühiaatri abi?
Tunnen juba mitmeid kuid, et minuga ei ole kõik korras olen. Stressis ja Mingil ajal märkasin, et olen kogu aeg väga närviline, väsinud ja rahulolematu. Tekkisid pinged nil kodus kui töö juures, mötlesin ...

Vastas dr Jüri Ennet
Stress ja depressioon.
Perearst las vaatab oma nurga alt ja annab omad soovitused.
Töö- ja puhkerežiimi korrigeerida, une arvelt ei võta. Päeval lõõgastushetked.
Kehaline aktiivsus ...
Ebaõnnestumine ja probleemid vaimse töö tegemisega
Tere!
Otsin abi endale. Probleemiks on see, et on raske vaimsele tööle keskenduda ja rahulik olla. On rahutus, paanikatunne, ärevus, ebakindlus, ebaturvalisus ja tunne, et polegi mõtet teha ...

Vastas dr Jüri Ennet
Lahendused leiate raamatust Ennet Psühhiaater. Probleemi-häire areng on:
1) tundeelu häired,
2) psüühika-,
3) somaatika-,
4) sotsiaalse elu häired ja
5 väärtushinnangud. ...
Depressioon ja unehäired
Tere,
Probleem une ning masendusega. Viimasel ajal tekkisid öösel töötamise tõttu unehäired - siis kui vaja magama jääda, und ei tule. Töötan vahetustega 12h - 2 ööd 2 päeva 4 vaba.
Tööpäevadel ...

Vastas dr Jüri Ennet
Pavlov-Enneti tingitus. Kui võtate kvetiapiini (või keegi mõnda teist), siis samas tehke ka minu Palve esimest sammu. Kui nüüd kuu-poolteise möödudes ravimit enam ei võta ja teete harjutust, siis organism ...
Loe edasiÄrevushäired ja valud kaela-ülaselja piirkonnas
Tere päevast,
Eelmisel esmaspäeval algasid tugevad ärevus ja paanikahood. Süda lõi terve päeva kiiresti.
Järgmisel päeval arsti juures tehti EKG (oli ok) ja peale vestlust soovitati ...

Vastas dr Jüri Ennet
Ärevushäire ja psühho-somaatiline reaktsioon on asjade-häire "loomulik" kulg. Seega - kasutada
a) ärevust vähendavaid võtteid ja
2) kasutada somaatilisi harjutusi kehaliste pingete maandamiseks, ...
Kaks erinevat antidepressanti samaaegselt
Tere,
Diagnoositud mõõdukas depressioon.
Raviskeem : hommikuti korraga Brintellix 5mg ja Elontril 150mg
Kas on hea tarbida kahte erinevat ad korraga?
Tänud vastamast.

Vastas dr Jüri Ennet
Seda oskab teie psühhiaater öelda, et miks ta sellise raviskeemi andis. Vajadusel tehakse ka nii, et hommilul on ergutava toimega AD ning õhtul on rahustava-und soodustava toimega AD.
AD tarbimisest ...
Täiskasvanu ATH
Tere!
Kas täiskasvanu ATH sümptomiks on ärevushäired ja debressiooni perioodid?

Vastas dr Jüri Ennet
Meeleolu muutused (ka depressioon) ning lahendamata probleemid (ärevus) on kõigil inimestel esimene tagasiside praegustest tegemistest või siis tuleviku suuna tegudest. See tagasiside peab jääma positiivsetesse ...
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi
Ei saanud vastust? Küsi arstilt:
