Depressioon, ülemõtlemine, ärevus 26.04.24 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Nimelt on mul aastaid pidevalt depressioon. Küll mitte iga päev, aga mõned korrad kuus ja see tekib nii suvalisel ajal. Viimasel ajal on see eriti süvenema hakanud - igasugused surmamõtted, väsimus, unetus, samuti ei tunne ma enam väga millestki rõõmu. Ometi lõpetan ma suvel kõrgkooli ning peaks nagu rõõmu tundma. Töö mida ma teen ei meeldi mulle ja uude kohta ei võeta, kuna kogemusi pole ja see on tekitanud ülemõtlemine ja on ära võtnud elutahte. Tekib justkui suletud ring. Olen küll mõeldud psühholoogi juurde minemisest, aga kas see tõesti aitab kuidagi....
Või peaks hoopis psühhiaatri poole pöörduma?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tänapäeva suurimateks probleemideks on ärevushäired, stress, depressioon ja unehäired, mis muutuvas ühiskonnas annavad endast üha enam tunda. On nagu neli musketäri - kõik ühe ja üks kõigi eest eluvõitluses.
Seega - neljas valdkonnas on abivõimalused stardiootel. Ühe tervise-musketäri edenedes mõjutab see ka teisi.

Depressiivne majandus edendab depressiooni ja kurvameelseid on praegu tunduvalt rohkem majandusmaniakaalsuse faasiga võrreldes. Seda kinnitavad tarkade uuringud ja ilmestab psühhiaatri ja perearsti vastuvõtule tulijate vaevatute hulk.
Kui kool praegu läbi, siis ongi õige aeg neid elu sotsiaalseid võimalusi vaagida, valida, rakendada.
Raskuste ületamine teeb tugevamaks.

Rõõmu purjedesse,
Jüri O.-M. Ennet