ärevushäired seoses pankreatiidiga 08.04.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

TERE! Olen 63a. N. Pärast sapikivide laparosk. op. pandi mulle dgn pankreatitis chr. Olin haiglas ravil dets. 2oo3. Raviti Buroniliga, koju kirjutati 2tbl. p. Siis tekkisid mul ärevushäirednn. surmahirm. Perearst kijutas Xanax 0,5. Võtsin kuu aega, käisin ka psühhiaatri juures, määrati ZOLOFTi o,5 tbl. p. Talun seda päris normaalselt, olgugi et Xanaxiga oli parem tunne. Lugesin, et ZOLOFTiga võivad tekkida verepildi muutused, mulle määrati 2 kuuks, aga ma kardan, et ma ei saa ka pärast ilma hakkama, kuna pankreatiit pidigi andma depressiooni, olen ka muidu tundlik inimene, pereelus on kõik korras, aga haigus piinab (pankreatiit) mind väga ja ka hirm haiguse kulu ees. Kas on mingit head nõuannet? TÄNAN ETTE! Alkoholi ma ei kasuta.N 63

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Zolofti (Sertraliin) võite korralikult veel võtta - mõjub ju hästi (nagu ma aru sain). Xanaxi võtmine vähenegu ja seda võiks võtta vaid nn esmaabi-juhtudel.
Hoolitsege ka pankrease eest korralikult ja nii see tervis taastub, tugevneb.
Zolofti võite kuu-kaks kindlasti veel võtta.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet