Depressioon ja ärevus 03.02.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, mul diagnoositi sünnitusjärgne depressioon, tarvitasin Cipralexi, peale 3 kuud kasutamist lõpetasin,sest enesetunne oli hea.Mõne aja pärast tekkisid unehäired, arst arvas, et ravi lõppes liiga vara ja alustasin uuesti Cipralexiga. Uni taastus, möödus 2-3 nädalat ja taas tulid unehäired. See valmistab mulle muret ja kardan jubedalt magama minna, et jälle ei tule uni, isegi kui jään magama, siis ärkan öösel ja uuesti uinuda väga raske. Ma arvan, et seoses unetusega nüüd enesetunne ka väga kehv ja ei suuda ega taha midagi teha, kogu aeg on kergelt ärev ja süda läheb pahaks, et on paha ja see jant ei lõpe. Cipralexi olen nüüd uuesti võtnud pea 4 nädalat. Kas see rohi on õige,aga läheb veel aega mõjumiseni?Ja kas mul on ärevushäired või depressiooni, või need koos, ei saagi enam pihta. Magamata on raske päeval endas jõudu leida väikse lapsega tegelemiseks. Aitähh ette.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ei väsi kordamast - ainult rohuga ei saa. vt. Enneti ristkülik diagonaliga ja "uued prillid" printsiipi. Vt ja siis rakenda.
Rohi mõjus hästi, järelikult sobib.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet