Vereanalüüsi lahtiselgitus 20.01.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Krooniline jalapaistetus, vasak või parem kordamööda, diagnoosi veel pole.
Palun selgitage mida näitab vereanalüüs, millele pöörata tähelepanu.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Näen seda, et põletikuproov, CRV on 120, st tõus üle 10 x ja maksaproov, ALAT on ka veidi halb. Selle taga võib olla näiteks roospõletik jalas, süvaveenide trombi ja põletikuga või veel midagi. Selliste näitajatega tuleb kohe minna arsti juurde, kes need määras ja alustada õige raviga. Kuidas on veresuhkruga ? Kas on sääreveene uuritud ??

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi