putukahammustused 24.08.03 / Perearst

Külastaja küsib:

tere,

sel suvel olen mina ja mitu minu tuttavat saanud kummalisi putukahammustusi - alguses tundub hammustus sääsekublana, kuid paari päeva möödudes hakkab see sügelema ning tekib väike vesivill. see ei parane vaid muutub järjest suuremaks (keskele tekib koorik, kuid äärtest vesivill laieneb). mu emal muutus see 4-5cm suuruseks, mul endal oli jala peal nii 2cm suurune laik, jalg oli paistes ja surises - käisin isegi arsti juures, kuid sel öeldi, et "putukaallergia" ning saadeti ilma täiendava infota või abita koju. abi sain lõpuks katse-eksituse meetodil višnevski salvist.
mis putukaga tegemist võiks olla?

ette tänades,
birgit

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Birgit
Raske vastata.On olemas terve rida putukaid peale sääskede, kes huvituvad püsisojaste, ka inimeste verest. Kui need putukad-mutukad aimavad ohtu, siis nad võivad rünnata ka lihtsalt enesekaitseks. Kui peale hammustust tekib säherdune nahamuutus, siis olete tõesti ülitundlik. Aitab muidugi putukahammustuste vältimine, tõrjevahendite kasutamine, ka suukaudne allergiarohi. Lööbele võiks teha kompressi kampriõliga, hea on ka Teie mainitud vishnevski salv.
Head tervist soovides Madis Veskimägi