Liikuv tükike kõril 19.05.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Avastasin täna täiesti juhuslikult kõri ülemiselt osalt kõri keskosast natuke paremalt poolt kõri peal olevalt pehmelt koelt väikese valutu, katsudes liikuva kõva tükikese. Tükk on ~0,5cm ja tundub, et ümmargune poolkera. Nädal tagasi sain jagu paar kuud olnud kurguvalust. Mida peaks edasi tegema?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ilmselt on see lümfisõlmeke, suureneb seoses kurgupõletikuga. Kui see püsib üle paari nädala, siis vajalikud uuringud-konsultatsioonid perearsti juhtimisel.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi