Söögitoru maolukuti lõtvus 24.03.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Kas on midagi võimalik teha söögitoru maolukuti jaoks, et see paremini töötaks? Nimelt ärkasin üks hommik üles ja tuli palju õhku maost välja ja algasid ka kõrvetised, nüüd peale igat joomist või söömist krooksun rohkem kui muidu. Kõrvetisi hetkel pole sest hakkasin võtma Pantoprazoli, aga tunnen, et midagi ei tööta õigesti 3s päev järjest. Kas on võimalik, et see läheb ka ise korda? Ülekaalus pole, ei suitseta, alkoholi ei tarbi. Sõin küll varem õhtuti liiga hilja, aga muudan ka seda nüüd, kas see võib aidata?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Seda peab arsti vastuvõtul täpsustama, vajadusel ka uuringud. Soovitan süüa korraga vähem, aga sagedamini, vältida liigsöömist, magada kõrgema peaalusega.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi