Lendamine südame rütmihäiretega 20.03.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Kas südame rütmihäiretega inimene võib lennukiga lennata. Diagnoositud on kodade virvendus ja laperdus. Inimene on tundnud aeg-ajalt südame vahelööke ja rinnus värinaid mitme aasta jooksul. Päris rütmist on läinud süda välja nüüdseks kolm korda. Esimest korda 2022 aasta mai kuus, mil siis esimest korda diagnoositi kodade virvendus ja laperdus, siis septembris 2022 ja viimati jaanuaris 2024. Tegu on 51 a naisterahvaga, kellel probleeme ka kaaluga. Rohtusid hetkel peale Betaloci ei tarvita. Peale rütmihäirete episoode on kasutanud kuu jooksul verevedeldajat. Kasutanud vajadusel ka Rytmonormi. Rütmi on süda läinud kiirabi abiga 8-24 tunni jooksul ravimitega. Kas sellise diagnoosiga inimene tohib lennata (umbes 3 tunnine reis) või kaugemale reisida, sest täpselt ju ei tea kunas võib rütmihäire korduda. Kas lendamine võib häiret esile kutsuda?
Tänan.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kahjuks ei saa ma nende andmete alusel anda konkreetset vastust. Arstid kasutavad trombiriski hindamisel skoore, vajalik on rohkem andmeid kui Teie kirjas. Palun pöörduge oma perearsti poole, temalt saate konkreetse vastuse. Vajadusel ka ravimi, mida kasutada.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi