Pikka aega kestnud valu 09.10.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, mure selline et alates 2018 olen võidelnud tugevate parempoolsete alakõhuvaludega. Valu on lõikav, süveneb liigutamisel ning asub nabast diagonaali paremal. Emos olen antud murega viimase viie aasta jooksul käinud oma 10-15x kuid abi pole siiani saanud. Enamus juhtudel saadetakse naistearstile kuid seal käin niigi iga mõne kuu tagant kontrollis seega selles ei saa ju asi olla. Kas on võimalik et pimesool teeb siiski valu kuid ei ole põletikus? Või võib tegemist olla sooles mingi probleemiga kuna tihtipeale on kõgupuhitust ja ebakorrapärast kõhu läbikäimist? Millise eriarsti juurde peaksin endale saatekirja paluma?
Ja tahtsin ka küsida kas pimesoole operatsiooni on võimalik teostada ilma üldnarkoosita?
Parempoolse kõhuvaluga käib tihtipeale kaasas ka üle terve kõhu tuntav krambitunne/isutus/iiveldus.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Koostöö perearsti, gastroenteroloogi, kirurgi ja günekoloogiga. Kui kõik on absoluutselt korras, siis diagnoositakse ärritunud soole sündroomi, aga ainult siis kui muud põhjust ei leita. Sooleuuringud, panendoskoopia, gluteeni ja laktoositalumatuse uuringud, MRT kõhust jne jne.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi