Valus pissimine lapsel 16.05.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
5a poiss hakkas kurtma 10 päeva tagasi valusat pissimist. Uriini värv on normaalne, kõhuvalusid ega midagi ei esine. Ütleb et noku alguse kohast on torkiv valu, kui pissib. Päeva esimene pissimine valus ei ole, siis pissib ka suurema koguse. Ülejäänud korrad, kui pissib, siis kurdab valu ja pissib väikseid koguseid. Iga 2-3h tagant. Joob piisavalt. Mida teha sellises olukorras? Pereõde tuli mulle ooteruumis järgi peale arsti visiiti ja ütles, et tema hinnangul peaks emosse minema, et see ei tundu normaalne olevat. Arst kehitab lihtsalt õlgu, tema ei oska öelda, milles asi, sest kõik on justkui korras.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vabandan viivituse pärast. Põhjuseid võib olla palju, erinevad põletikud, trauma. Ikka koostöö oma perearstiga, analüüsid, veresuhkur, täpsustavad uuringud-konsultatsioonid, e konsultatsioon kui kiirem võimalus saada kitsama eriala spetsialisti soovitusi, ravi. Mõtlemise koht, kas vaevus näib süvenevat, sama või leevendub. Paratsetamool leevenduseks. Põhjuslik ravi ikka koostöös arstidega.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi