Antibiootikumid 20.12.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Ma tean et antibiootikumid ei aita viirushaiguse puhul aga kui gripi korral arst kirjutab antibiootikumid välja kas need siis vähemalt hoiavad ära hilisemad võimalikud tüsistused mis võivad tekkida?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tõestatud gripi korral on võimalik spetsiifiline ravi esimese 1-2 ööpäeva jooksul. Antibiootikumi võtmine igaks juhuks ei ole üldjuhul mõistlik.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi