Krooniline aneemia 05.07.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Saadan failiga enda hemogrammi testi vastusted.
Küsimus seoses aneemiaga.
Mul on mõned aastad püsinud hemoglobiin suhteliselt madalal ja raud ja ferritin samuti(piiripeal). Retaferi kuuri olen teinud mõned korrad, kuid tasemed püsivad siiski madalad. Täpsemalt MCV MCHC, kuid RBC tase on normis.
Tegelen kestvusspordiga ning selle tõttu sooviksin teada, kas mul annab kuidagi need tasemed normi saada ja kui palju võivad madalad näitajad mu sooritusi mõjutada?
Retaferiga ma väga pikalt ei sooviks jätkata, sest tekitab natuke iiveldus.

Lisan, et olen 169 cm pikk ja kaalun 50kg

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Hemoglobiin 131 noorel naisel on ju hea. Normaalne mitmekesine ja tasakaalustatud toit, paras koormus. Koostöö oma perearstiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi