Liha söömine peale sünnitust 21.02.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere. Peale sünnitust on tekkinud olukord kus sealiha söömine mõjub seedimisele halvasti. Ma ei tea kas on seotud sünnitusega, või lihtsalt kokkusattumus. Sünnitusest möödas 2 kuud, varem polnud sellist probleemi. Vahet pole kas söön hakklihast tehtus rooga, prae või ahjuliha. Peale seda möödub õhtu vetsus. Mis võiks olla põhjus või millest abi? Kas ei saagi enam liha süüa?

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Teie vaevust sünnitusega seostada ei saa. Saan aru, et kaebuseks on kõhulahtisus, mis viitab sellele, et seedimine on häiritud. Liha on valguline toit ja selle seedimiseks on vaja kõhunäärme fermenti. Käsimüügis on seedefermendid saadaval. Võiks proovida umbes 2 nädalat säästlikuma toidureziimi ja seedefermentide kuuri. Kui vaevus ei möödu ja häirib enesetunnet, siis tuleks oma arstiga nõu pidada.

Head soovides,
Vanda Kristjan