MRT vastus seoses seljavaluga 21.05.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Suunati seoses alaseljavaluga, mis kiirgub jalga (kaasneb naha tuimus ning jala nõrkus) MRT-sse. Kahtlustuseks diski sopistumine ning närvikahjustus. Kuna neuroloogi vastuvõtuni on veel aega, siis palun Teie hinnangut MRT vastusele, kas ees on ootamas füsioteraapia või operatsioon.
Ette tänades!

Järgnevalt MRT uuringu vastus:

79203 - Ühe mähisega uuring (8 ja enam tööd) keskmise väljaga MRT-l
Magnettomograafia uuringud Lülisamba ja seljaaju piirkond

Lülisamba lumbaalosa MRT uuring erinevates tasapindades ja sekvenssides: Võrdlusuuringuid ( MRT ) PACS-is ei leidu. Lülisamba lumbaalosas sagitaalsetel kujutistel olulist lülikehade nihkumist ei sedasta. Lülisamba lumbaalosas lordoos on normpärane. Lülisamba lumbaalosas ei ole skolioosi. Kompressioonmurde ei tähelda. Lülisamba lumbaalosas L5/S1 tasemel on kerged spondüloosimuutused. Lõpp-plaatidel on veidi osteofütoosi ja Modic I muutusi, lülivahemik on veidi madaldunud, diski veesisaldus on langenud. Conus medullaaris on normipärane. Maliigsuskahtlasi muutusi skeletis nähtavale ei tule. L1-L5 tasemel pat. muutusi ei leidu. L5/S1 tasemel diskis on mõõdukas vasempoolne paratsentraalne prolaps, mis komprimeerib duurakotti ja on kontaktis S1 sin närvijuurega. Diski tagumises servas on annulus fibrosuse fissuur. Tsentraalsel spinaalkanalis on mõõdukas ahenemine. Fasettliigestes on kerge artroos.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

MRT näitab jalavalu põhjust - L5-S1 lülidevahelise diski väljasopistus ja surve närvijuurele. Lõikuse vajaduse otsustab läbivaatuse leid.
Kas esineb labajala nõrkus varvastel või kandadel käimisel?
Kas esineb tuimust mõlemapoolselt tagumikul ja reite vahel koos põiehäiretega?

Kui toodud häired esinevad tuleks pöörduda PERHi EMOsse.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika